Turecko má první prototyp víceúčelového transportního vrtulníku TAI T625

Turecko má první prototyp víceúčelového transportního vrtulníku TAI T625
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: TAI T625
22 / 08 / 2018, 11:30

Společnost Turkish Aerospace Industries (TAI) oznámila, že byl vyroben první prototyp nejnovějšího víceúčelového transportního vrtulníku TAI T625.

Podle prohlášení společnosti TAI se jedná o první prototyp víceúčelového vrtulníku nové generace, osazeného dvěma motory. Stroj vyroloval z výrobní linky při slavnostní ceremonii minulý týden.

psali jsme: Vrtulník UH-1Y Venom společnosti Bell slaví desáté výročí

T625 je ,,odpovědí" na zvyšující se se potřeby trhu, která požaduje stále vyšší flexibilitu v misích v této třídě vrtulníku. Turecký vrtulník je navržen a optimalizován, aby splnil náročné podmínky na víceúčelovost a aby byl schopen operovat i v nepříznivých podmínkách.

Stroj má zabudováno několik technologických novinek, které poskytují posádce nejvyšší stupeň bezpečí a další provozní výhody.

psali jsme: Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii

Maximální vzletová hmotnost vrtulníku činí 6 050 kg, dosah stroje, který je necelých 16 metrů dlouhý, je 740 km a více kilometrů. T625 je schopen letět rychlostí zhruba 306 km/h. Posádku tvoří 2 lidé, kapacita potom činí 12 pasažérů. Vrtulník pohání dvojice turbomotorů LHTEC-CTS800·4A. 

Vrtulník, který nyní podstoupí pozemní testy, má podle předpokladů vzlétnout ještě v tomto roce, o tři roky později se očekává, že bude zařazen do sériové výroby.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku