Turecko se musí soustředit na vývoj domácích autonomních tanků. Je nutno více investovat do zbrojního průmyslu, prohlásil prezident Erdogan

Turecko se musí soustředit na vývoj domácích autonomních tanků. Je nutno více investovat do zbrojního průmyslu, prohlásil prezident Erdogan
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: tank Leopard
01 / 03 / 2018, 09:00

Turecký prezident Recep Erdogan prohlásil v rámci pětileté perspektivy zbrojního vývoje, že Turecko se musí především zaměřit na výrobu vlastních autonomních tanků.

Erdogan věří, že takové tanky ušetří mnoho lidských životů na bojišti v Sýrii. Turecký prezident zároveň v této souvislosti kritizoval NATO, jejímž je Turecko členem, že odmítá sdílet nejpokročilejší technologie s Ankarou, která má na tom zájem.

psali jsme: Potvrdené! Turecko používa v Sýrii nemecké tanky Leopard 2A4 (VIDEO)

Vývoj a výroba autonomních tanků bezprostředně souvisí také se zranitelností tanků Leopard 2A4, které Turecko provozuje, a jež vyslalo na syrská bojiště, aby bojovaly proti Islámskému státu. Erdogan si rovněž postěžoval na fakt, že Německo se rozhodlo pozdržet modernizaci tanků Leopard, které má Turecko v užívání.

Deklarovaným cílem, který Erdogan zmínil, je tak dosažení větší soběstačnosti ve zbrojní výrobě, která se netýká pouze zmiňovaných autonomích tanků, ale například také vlastních dronů. Turecký prezident tak chce masivně investovat do do domácího zbrojního a obranného průmyslu a největších zbrojařských firem, jako jsou Aselsan, Roketsan či Turkish Aerospace Industries.

psali jsme: Německé tanky Leopard 2 dostanou ,,lesní" kamufláž od Saabu

Za posledních 15 let se počet obranných projektů Turecka zvýšil z 66 na 600 v celkové hodnotě 60 miliard dolarů. Turecký rozpočet na obranné projekty činil v roce 2002 5,5 miliard dolarů, v roce 2017 již překročil 41 miliard dolarů.

V rámci pětileté perspektivy pak Erdogan vyhlásil cíl stát se ,,členem klubu" deseti největších ekonomik na světě.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace