Turecko urychluje vývoj vlastního letounu 5. generace TF-X

Turecko urychluje vývoj vlastního letounu 5. generace TF-X
Autor: CeeGee (CC BY-SA 4.0)|Popisek: model letounu TF-X
10 / 08 / 2020, 14:00

Server Air Recognition informoval, že Turecko urychluje vývoj letounu 5. generace TF-X.

Turecko urychluje vývoj domácího letounu 5. generace TF-X, informoval server Air Recognition. Za tímto účelem pak vznikla nová továrna, která má konstrukci a všechny potřebné procesy s ní spojené zrychlit. Společnost Turkish Aerospace Industries (TAI) v této souvislosti uvedla, že TF-X má ,,sjet" z výrobní linky v roce 2023.

Turecko se poohlíží po náhradě letounů F-35, které již mělo od USA nasmlouvané a částečně zaplacené. Vzhledem k tomu, že proti vůli USA nakoupilo ruské protivzdušné komplety S-400, bylo z programu Joint Strike Fighter (JSF) vyhozeno, a letouny tudíž nedostane.

Na každý pád nový letoun 5. generace TF-X má nahradit starší stroje F-16. Nejprve budou stroje TF-X osazeny motory právě z tohoto letounu, a až posléze do nich budou zabudovány nové domácí motory.

 

Zdroj: Air Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace