Turecko vyvíjí vlastní útočný vrtulník

Turecko vyvíjí vlastní útočný vrtulník
Autor: TAI|Popisek: První snímek TAI 2
09 / 11 / 2017, 06:15

Společnost Turkish Aerospace Industries (TAI) koncem října oznámila, že zahájila vývoj domácího útočného vrtulníku ATAK 2.

Společnost TAI zahájila projekt výstavby šestitunového vrtulníku ATAK 2 bez zahraniční pomoci, čistě na základě technických znalostí a provozních zkušeností získaných z provozu a stavby stroje T129, který byl v současné době vyráběn na základě licence od společnosti Leonardo. Společnost to uvedla na svých internetových stránkách.

ATAK 2 bude větší a těžší než  jižvyráběný pětitunvý T129, který je vidět na následujícím videu.

T129 ATAK je nová generace tandemového dvousedadlového a dvoumotorového vrtulníku, speciálně určeného pro útok a průzkumné účely. Vrtulník je vyvinutý z bojově osvědčeného stroje AgustaWestland A129CBT,  ale obsahuje zcela nové motory (LHTEC CTS 800-4A), novou avionikou, zbraně, upravenou konstrukci draku, vylepšenou hnací soupravu a nový ocasní rotor.

Zdroj: TAI, IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace