Turecko vyvinulo první útočný domácí podvodní dron. Připomíná tvar podmořského predátora

Turecko vyvinulo první útočný domácí podvodní dron. Připomíná tvar podmořského predátora
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: podvodní dron ,,wattoz"
03 / 05 / 2018, 11:30

Turecko skončilo práce na prvním vlastním útočném dronu, který má operovat pod vodou. Informoval o tom specializovaný server defenseworld.net.

Za vývojem podvodního dronu ,,wattoz" (v turečtině trnucha), který je prvním vyrobeným v Turecku, stojí společnost Albayraklar Savunma, která se za tímto účelem spojila s Karadeniz Technical University sídlící v tureckém Trabzonu. Podvodní plavidlo společně vyvíjely dva roky. 

psali jsme: ECA Group představila nové bezosádkové podvodní plavidlo A18-M. Bude ,,specialistou" na likvidaci min

Tělo dronu je zajímavě řešeno, připomíná totiž podmořského predátora trnuchu. Dron může plnit funkci jakési mobilní námořní miny, která se může pod vodou odpálit, aby zničila válečné plavidlo nepřítele. Rovněž lze podvodní plavidlo použít i ke sledovacím misím. Dron je vyroben z titanu a hliníku a pokryt silikonem, což má svůj účel.

psali jsme: Americký špionážní podvodní dron GhostSwimmer

Plavidlo bude podle serveru defenseworld.net ovládáno zašifrovanými akustickými zvukovými vlnami, podobným zvukem, které používají ke komunikaci delfíni či velryby. Pokud dron nebude na žádné misi, může zůstat ,,nečinný" na mořském dně v úsporném režimu. Elektromagnetické signály ochrání podvodní dron od útoků rybích predátorů.

Server defenseworld.net uvedl, že ,,wattoz" by měl být oficiálně představen během tří měsíců.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku