Turecko zařadí protiletadlový systém S-400 do bojové služby na jaře 2020

Turecko zařadí protiletadlový systém S-400 do bojové služby na jaře 2020
Autor fotografie: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)|Popisek: S-400
18 / 11 / 2019, 17:30

Ruský protiletadlový systém S-400 má být zařazen Tureckem do bojové služby příští rok na jaře.

Ruský protiletadlový systém S-400 vstoupí do turecké bojové služby na jaře příštího roku, prohlásil ředitel Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Dmitrij Šugajev na letecké show v Dubaji.

Šugajev v této souvislosti také potvrdil, že do konce roku proběhne výcvik tureckých specialistů. Podle něho jde vše podle plánu s tureckými partnery a současně vyzdvihl, že Turecko v tomto ohledu ,,jde příkladem pro všechny, včetně arabského světa."

První dodávky protiletadlového systému S-400 do Turecka začaly v červenci tohoto roku v rámci kontraktu za 2,5 miliard dolarů. Současně však USA v odvetě vyškrtly Turecko z programu F-35 a zablokovaly dodávku 100 strojů páté generace, které již měla Ankara nasmlouvány.

I přes turecko-americkou roztržku ohledně letounů F-35 pak prezident Recep Erdogan nevyloučil, že náhradu za stroje bude rovněž hledat v Rusku, a to v možné podobě S-35 nebo Su-57. Šugajev na letecké show v Dubaji podle agentury Bloomberg řekl, že Moskva je tyto letouny Su-35 připravena Ankaře dodat, a je také možné, že Turecko bude mít zájem od Ruska o další baterie S-400.

 

Zdroj: TASS, Bloomberg

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace