Turecký střední tank Kaplan MT se představil na IDEFu

Turecký střední tank Kaplan MT se představil na IDEFu
Autor: FNSS|Popisek: Kaplan MT
12 / 05 / 2017, 14:15

Turecká společnost FNSS Savunma Sistemleri představila první prototyp středního tanku Kaplan MT na výstavě IDEF 2017.

Střední tank je vyvíjen firmou FNSS ve spolupráci s indonéským ministerstvem obrany na základě dohody podepsané v roce 2014. V rámci první fáze spolupráce se staví dva prototypy tanku Kaplan MT a jeden trup tanku navíc, který bude použit pro balistické testování.

Po prvotních zkouškách v Turecku bude tank dodán do Indonésie a bude ukázán v rámci říjnové přehlídky v Jakartě. Pokud všechny zkoušky dopadnou jak mají, bude sériová výroba spuštěna na konci roku 2018.

Tank má konvenční uspořádání s řidičem vpředu, věží ve střední části a pohonným agregátem v zadní části trupu. Podle FNSS má Kaplan MT vysoký stupeň ochrany, díky svařovanému ocelovému trupu, na který je možné aplikovat přídavnou ochranu. Vozidlo je vybaveno belgickou věží CMI Defense 3015 věží, se stabilizovaným kanónem ráže 105 mm s hladkým vývrtem. Kulomet 7,62 mm (MG) je uložen v ose s hlavní výzbrojí. S prostředků ochrany má tank elektricky ovládané kouřové granátometym které jsou ppojeny a laserovým varovným systémem.

Maximální rychlost tanku je až 70 km/h a dojezd na silnici slušných 450 km.

Zdroj: IHS Jane´s

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace