„Tygří vetřelec“ v hale číslo dva

„Tygří vetřelec“ v hale číslo dva
Autor fotografie: Facebook LOM Praha|Popisek: Mi-35/24V
24 / 08 / 2021, 18:00

V opravárenské hale LOM Praha lze spatřit ,,tygřího vetřelce" aneb bitevní vrtulník Mi-35/24V.

V opravárenských halách státního podniku LOM PRAHA, kde probíhá podpora životního cyklu letecké techniky, lze spatřit mnoho zajímavého.

V současnosti je častým objektem zájmu „tygří vetřelec“ neboli bitevní vrtulník Mi-35/24V trupového čísla 3366, který je ve výzbroji 221. vrtulníkové letky dislokované na základně Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Alien Tiger se nachází v kbelském závodu letadel z důvodu dokončení prací v rámci generální opravy.

Mi-35/24V

                                                                  Mi-35/24V (Foto: LOM Praha)

 

Vrtulník byl vyroben v roce 2005, ve stejném roce byl uveden do služby u 231. letky v Přerově jako trupové číslo 3366. V roce 2008 se ,,tygří vetřelec" přesunul k 221. vrtulníkové letce.

LOM Praha se vrtulníku ,,ujal" v roce 2019 a začal s procesem generální opravy.

 

Autor: Pavel Lang/LOM Praha

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace