Ukáže již brzy Čína svůj obávaný raketový trumf?

Ukáže již brzy Čína svůj obávaný raketový trumf?
Autor: screenshot Youtube
12 / 09 / 2019, 15:00

Hodně se o ní mluví, je předmětem zkoumání západních vojenských analytiků, co vlastně dokáže, ale ještě ji nikdo oficiálně neviděl. Řeč je o čínské mezikontinentální raketě DF-41 (Dongfeng-41), která možná již brzy zažije triumfální premiéru.

Rozruch vzbudily před několika dny satelitní snímky, které údajně mají ukazovat nový typ raketového sila ve výcvikové oblasti poblíž města Jilantaizhen. Pokud se jedná opravdu o raketová sila pro novou čínskou raketu, znamená to další významný pokrok ve vývoji DF-41.

Server thediplomat.com tvrdí, že raketa DF-41 se může ukázat již velmi brzy - na vojenské přehlídce Čínské lidové armády, která bude 1. října oslavovat výročí vzniku státu. Thediplomat.com cituje vojenského insidera, který pro server South China Morning Post uvedl, že ,,zbraňové systémy jako například raketa DF-41či JL-2 byly již přesunuty do Pekingu." To by nasvědčovalo tomu, že se skutečně DF-41může již brzy triumfálně představit. 

 

Třístupňová balistická raketa na pevné palivo, která je 21 metrů dlouhá, byla vyvinuta jako ,,konkurence" raketám 6. generace, například americkému LGM-30 Minuteman nebo ruské RT-2PM2. DF-41 má být navíc ,,pekelně" rychlá. Operační dosah rakety má být mezi 14000 - 15000 kilometry a rychlost činí 30 626 km/h (Mach 25). Raketa může používat návnadová zařízení, aby snáze pronikla protiraketovou obranou nepřítele. Byla testována již v roce 2017 a Čína se chlubí tím, že bude schopná zasáhnout své cíle kdekoliv na světě, tedy i USA.

 

Zdroj: thediplomat.com, scmp.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace