Ukrajina chce nakoupit moderní systémy protivzdušné obrany. Bude to Patriot?

Ukrajina chce nakoupit moderní systémy protivzdušné obrany. Bude to Patriot?
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Patriot
01 / 09 / 2018, 14:00

Ukrajina se poohlíží po nových moderních systémech protivzdušné obrany

Moderní systémy protivzdušné obrany chce Ukrajina pořídit za stávající zastaralé systémy S-300PT and S-300PS, které jsou ve službě již od konce 70. let Ty už nesplňují nejnovější nároky kladené na protivzdušnou obranu.

psali jsme: Ruský systém protivzdušné obrany S-500 Prometheus: Dokáže ,,ultimátní" zbraň ohrozit F-22 či F-35?

S-300PT SAM

Ukrajinský systém protivzdušné obrany S-300PT

 

Ukrajinský velvyslanec v USA Valerij Chaly 28. srpna oznámil, že ukrajinská vládá bude chtít koupit nové systémy protivzdušné obrany od USA. Podle velvyslance se Ukrajina obrátila na americkou stranou s žádostí o možný nákup jednoho protivzdušného komplexu v hodnotě 750 milionů dolarů za jednotku. Chaly prohlásil, že pokud to bude nezbytné, Ukrajina si pořídí tři tyto jednotky.

psali jsme: Britské námořnictvo testuje nový systém protivzdušné obrany proti supersonickým raketám

Není však jasné, jaký systém protivzdušné obrany si chce Ukrajina pořídit. Server defence-blog.com uvedl, že to bude zřejmě ,,populární" MIM-104 Patriot od společnosti Raytheon. Informace však není zatím definitivněpotvrzena.

psali jsme: Americké drony s laserem proti ruskému protivzdušnému systému S-400

Pokud by Ukrajina rozhodla nakoupit systém Patriot, pomohlo by to zemi významně posílit vlastní protivzdušnou obranu a odstrašit regionální hrozby. Tento komplex protivzdušné obrany v současné době používá třeba Německo, Nizozemí, Jižní Korea, Řecko, Kuvajt či Izrael a řada dalších států.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace