Ukrajina otestovala nový obrněný automobil Varta-Novator

Ukrajina otestovala nový obrněný automobil Varta-Novator
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Varta-Novator
03 / 01 / 2018, 12:00

Nový ukrajinský obrněný automobil Varta-Novator byl úspěšně otestován.

Společnost Ukrainian Armor oznámila, že její nový obrněný automobil Varta-Novator úspěšně prošel testy. Nové vozidlo bude především sloužit pro účely Národní gardy Ukrajiny, pořádkové služby, která disponuje vojenskými a policejními pravomocemi.

psali jsme: Armáda nakoupí obrněné vozy za 9,2 miliardy korun

Ukrainian Armor uvedla, že Varta-Novator je na rozdíl od předchozího modelu Varta kompaktnější, lehčí a pohyblivější.

Nové vozidlo bylo zkonstruováno s přihlédnutím k nejnovějším potřebám na moderní vozidlo, které by používalo podvozek adaptovaný na průzkum v nejtěžších podmínkách. Varta-Novator také poskytuje větší komfort a bezpečí pro posádku.

psali jsme: Obrněné SUV Mercedes za 1 000 000 USD

Obrněný automobil Varta-Novator vychází z podvozku Fordu F550 a může pojmout až 5 vojáků. Vozidlo je 5,80 m dlouhé, 2,4 m široké a 2,1 m vysoké. Může nést náklad až 1 000 kg. Vůz pohání turbodiesel o objemu 6,7 litru s výkonem 300 koňských sil. Varta-Novator může dosáhnout maximální rychlosti 120 km/h a jeho operační dosah je 700 km.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog-.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.