Ukrajina převzala dodávku 50 obrněných transportérů BTR-3DA

Ukrajina převzala dodávku 50 obrněných transportérů BTR-3DA
Autor fotografie: Screenshot YouTube
14 / 01 / 2018, 11:00

Ukrajinskou armádu posílilo 50 nových obrněných transportérů BTR-3DA 8x8.

Státní podnik Kyiv Armored Plant, který je součástí ukrajinského holdingu Ukroboronprom, dodal 50 nových obrněných transportérů BTR-3DA 8x8 ozbrojeným silám Ukrajiny. Informoval o tom server armyrecognition.com. Vozidla mají posílit obranné schopnosti ukrajinské armády.

psali jsme: Finská armáda si objednala obrněné transportéry MiSu na sérii testů

Státní podnik Kyiv Armored Plant vyrobil za rok 2017 více než 100 bojových vozidel díky nové moderní montáži a a dohodě o průmyslovém svařování. To umožnilo tomuto podniku zvýšit výrobu, zároveň snížit náklady a vytvořit základ pro nový technologický potenciál společnosti.

Obrněný transportér BTR-3DA je novou generací bojového vozidla z rodiny obrněných vozidel BTR. BTR-3DA byl představen na zbrojním veletrhu v Kyjevě v říjnu 2017. Jedná se o vylepšenou verzi obrněného transportéru BTR-3 8x8, navrženého a vyrobeného na Ukrajině. 

psali jsme: Izrael modernizuje svoj obrnený transportér Namer, pribudne aj diaľkovo ovládaná veža

Vozidlo je vybaveno dálkově řízenou zbraňovou stanicí Šturm M, která je vyzbrojena jedním automatickým kanónem ZTM-1 ráže 30 mm, jedním koaxiálním kulometem ráže 7.62 mm a dvěma odpalovacími zařízeními pro protitankové naváděné střely Barrier.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.