Ukrajinci činí ruským jednotkám citelné ztráty: Zničeno bylo 30 tanků, 130 obrněných vozidel i 7 letounů

Ukrajinci činí ruským jednotkám citelné ztráty: Zničeno bylo 30 tanků, 130 obrněných vozidel i 7 letounů
Autor fotografie: Foto: redakce
25 / 02 / 2022, 09:30

Ukrajina od prvního dne ruské invaze je pevně odhodlána odrazit invazní jednotky a činí jim poměrně těžké ztráty.

Druhý den pokračuje rusko-ukrajinská válka, kterou začal Vladimir Putin ve čtvrtek brzy ráno. Ukrajinské ozbrojené síly jsou připraveny podle prezidenta Volodymyra Zelenského činit ruským invazorům těžké ztráty.

A to se také vyplnilo. Jaký je účet za první den války? Podle vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny ztratilo Rusko 30 tanků, 130 bojových obrněných vozidel, 7 letadel a 6 vrtulníků. V boji bylo zabito přibližně 800 Rusů. Podle Zelenského se pak podařilo zastavit postup většiny ruských jednotek.

Ukrajinský generální štáb mezitím oznámil, že letiště Hostomel je zpět pod ukrajinskou kontrolou. Tam od včerejška probíhaly těžké boje.

Mezitím probíhají tvrdé boje asi 30 km od Kyjeva. Ruské jednotky se budou snažit ukrajinskou metropoli obklíčit a posléze dobýt. Kyjevem duní v pravidelných intervalech výbuchy.

Podle mnohých ukrajinských představitelů bude právě dnešek pro další vývoj války klíčový. Poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Gerašenko prohlásil, že Rusové se budou snažit prorazit s tanky z měst Ivankiv a Černihiv do Kyjeva.


Zdroj: The Guardian, Twitter

Tagy článku