Ukrajinci činí ruským jednotkám citelné ztráty: Zničeno bylo 30 tanků, 130 obrněných vozidel i 7 letounů

Ukrajinci činí ruským jednotkám citelné ztráty: Zničeno bylo 30 tanků, 130 obrněných vozidel i 7 letounů
Autor: Foto: redakce
25 / 02 / 2022, 09:30

Ukrajina od prvního dne ruské invaze je pevně odhodlána odrazit invazní jednotky a činí jim poměrně těžké ztráty.

Druhý den pokračuje rusko-ukrajinská válka, kterou začal Vladimir Putin ve čtvrtek brzy ráno. Ukrajinské ozbrojené síly jsou připraveny podle prezidenta Volodymyra Zelenského činit ruským invazorům těžké ztráty.

A to se také vyplnilo. Jaký je účet za první den války? Podle vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny ztratilo Rusko 30 tanků, 130 bojových obrněných vozidel, 7 letadel a 6 vrtulníků. V boji bylo zabito přibližně 800 Rusů. Podle Zelenského se pak podařilo zastavit postup většiny ruských jednotek.

Ukrajinský generální štáb mezitím oznámil, že letiště Hostomel je zpět pod ukrajinskou kontrolou. Tam od včerejška probíhaly těžké boje.

Mezitím probíhají tvrdé boje asi 30 km od Kyjeva. Ruské jednotky se budou snažit ukrajinskou metropoli obklíčit a posléze dobýt. Kyjevem duní v pravidelných intervalech výbuchy.

Podle mnohých ukrajinských představitelů bude právě dnešek pro další vývoj války klíčový. Poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Gerašenko prohlásil, že Rusové se budou snažit prorazit s tanky z měst Ivankiv a Černihiv do Kyjeva.


Zdroj: The Guardian, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace