ÚOHS posvětil spojení Colt CZ Group SE a výrobce střeliva Sellier & Bellot a.s.

ÚOHS posvětil spojení Colt CZ Group SE a výrobce střeliva Sellier & Bellot a.s.
Autor fotografie: Sellier & Bellot, Public domain
16 / 04 / 2024, 16:15

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže oznámil v tiskové zprávě, že povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů Colt CZ Group SE a Sellier & Bellot a.s. "Spojení podle zjištění Úřadu nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvádí ÚOHS s tím, že rozhodnutí nabylo právní moci.

„Společnost Colt CZ je kontrolována společností Česká zbrojovka Partners SE. Skupina Colt je celosvětově činná v oblasti zbrojního průmyslu, a to zejména v oblasti výroby ručních palných zbraní, a dále v menší míře rovněž v oblasti výroby taktického vybavení. Od roku 2023 působí skupina Colt rovněž v oblasti výroby munice prostřednictvím švýcarské společnosti saltech AG. Společnost Sellier & Bellot a.s. se zabývá výrobou munice malé ráže, a to jak pro účely komerční (lovecké, sportovní či sebeobranné), tak pro využití v rámci armády a policie,“ píše ÚOHS ve své tiskové zprávě.

Akvizici společnosti Sellier & Bellot a.s., významného výrobce střeliva, oznámila skupina Colt CZ Group SE v prosinci 2023. Uzavřela dohodu s CBC Europe S.à r.l.: „Colt CZ získá 100 % akcií společnosti Sellier & Bellot a.s. za kombinaci peněžního plnění ve výši 350 milionů amerických dolarů a prostřednictvím nové emise kmenových akcií Colt CZ, která povede k nabytí podílu CBC na základním kapitálu Colt CZ Group v přibližné výši 27–28 % po skončení transakce. Konečný podíl CBC v Colt CZ Group bude určen v závislosti na auditovaných hospodářských výsledcích obou společností za rok 2023.

Akvizice bude financována kombinací stávajících hotovostních zdrojů Společnosti a dluhového financování. Transakce podléhá schválení regulačních orgánů v různých zemích, která jsou očekávaná v první polovině roku 2024,“ uvedla skupina Colt CZ Group SE ve své prosincové tiskové zprávě. Významná podmínka pro dokončení transakce byla rozhodnutím ÚOHS právě splněna. „Jsme hrdí na to, že můžeme ve Skupině Colt CZ přivítat společnost Sellier & Bellot, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších výrobců malorážové munice.

Akvizice Sellier & Bellot zapadá do naší dlouhodobé strategie expandovat nejen v našem klíčovém segmentu ručních palných zbraní, ale i v souvisejících odvětvích, kdy je střelivo přirozeným doplňkem našich produktů. Těšíme se na spolupráci s vedením společnosti Sellier & Bellot, jejími zaměstnanci, partnery a zákazníky a také na nové příležitosti, které spojení se Sellier & Bellot nepochybně přinese celé naší Skupině,“ řekl v prosinci 2023 Jan Drahota, prezident a předseda představenstva Colt CZ Group.

Výroba v Colt CZ

„Mám radost, že se Sellier & Bellot po mnoha úspěšných letech ve skupině CBC stane součástí Colt CZ Group, která má české kořeny a zároveň mezinárodní působnost. Jsme přesvědčeni, že spojení s Colt CZ Group přinese Sellier & Bellot skvělou budoucnost. Budeme pokračovat v budování naší tradiční značky a úzce spolupracovat s týmem Colt CZ Group na vývoji našich produktů, abychom našim zákazníkům dodávali ta nejlepší řešení," sdělil Radek Musil, generální ředitel Sellier & Bellot.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže oslovil odběratele obou společností, a to jak veřejné instituce, tak z komerční sféry. „Ani podrobnější prošetření uvedených oblastí nepřineslo informace o tom, že by posuzované spojení mohlo mít negativní dopady na hospodářskou soutěž na území České republiky,“ uvedl ÚOHS v tiskové zprávě a spojení obou společností povolil.

Tagy článku