US Air Force muselo "uzemnit" své F-35

US Air Force muselo &quote;uzemnit&quote; své F-35
Autor: US Air Force|Popisek: F-35
17 / 09 / 2016, 20:45

Včera americké letectvo oznámilo, že bylo nuceno uzemnit 10 svých strojů F-35 asi jen měsíc poté, co byly prohlášeny připravenými na boj.

Rozhodnutí odstavit nejdražší zbraňový systém světa bylo provedeno kvůli zjištění, že se rozpadá a loupe izolace chladících trubek uvnitř palivových nádrží. US Air Force označuje celou situaci jako dočasnou pauzu letových operací.

Vadné chladící trubky ovlivnily celkem 57 letadel, z toho pouhých 15 strojů bylo u jednotek, zbytek je ještě na výrobní lince a opravy budou provedeny zde. Z těch 15 bylo zatím 10 označených jako připravených k boji, 1 stroj je testovací, 4 jsou určené k výcviku.

Lockheed Martin dodal už 108 kusů F-35A, US Air Force hodlá koupit celkem 1 763 stíhačů tohoto typu.

"Zatímco se blíží k dokončení, je F-35 stále ve vývoji a problémy se dají očekávat," řeklo ve svém sdělení  letectvo.

Zástupci letectva a výrobce F-35 firmy Lockheed Martin řekli CNN, že vadné chladící trubky nebyly nalezeny ve všech letadlech. Vadný díl byl omezen pouze na jednoho subdodavatele, který se neúčastnil stavby všech letadel.

Program Joint Strike Fighter je nejdražším zbrojním programem historie, v odhadované hodnotě 400 miliard dolarů - tedy za tuto cenu by se dalo postavit až 40 letadlových lodí třídy Gerald R. Ford!!!

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace