US Navy dokončila testování rakety Longbow Hellfire na pobřežních bojových lodích LCS

US Navy dokončila testování rakety Longbow Hellfire na pobřežních bojových lodích LCS
15 / 07 / 2019, 09:00

Raketa AGM-114L Longbow Hellfire byla úspěšně odpálena během série několikaměsíčních testů z pobřežních bojových lodí LCS.


Americké námořnictvo dokončilo strukturální testování střely aktivním systémem samonavedení typu „vystřel a zapomeň“ AGM-114L Longbow Hellfire. Série proběhnuvších testů na pobřežních bojových lodích LCS měla dokázat, že modifikace rakety Hellfire může být bezpečně provozována na pobřežních bojových lodích. 

Integrace verze Longbow Hellfire s plavidly LCS podle US Navy zvýší smrtonosnost pobřežních bojových plavidel, které budou střelu používat proti nebezpečím, které mohou přicházet z malých plavidel. Longbow Hellfire tak doplní palebnou sílu LCS, to znamená 57mm kanón Bofors Mk 110, dva kulomety a jeden raketový obranný systém RAM či SeaRAM.

Raketa má být rozmístěna na plavidlech LCS ještě tento rok. 

                               

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace