US Navy začala s testováním pokročilé verze railgunu

US Navy začala s testováním pokročilé verze railgunu
Autor: screenshot Youtube|Popisek: railgun
24 / 06 / 2019, 14:00

Delší dobu se zdálo, že Američané ,,zaspali" v projektu elektromagnetické zbraně (railgunu), nicméně opak je pravdou. Americké námořnictvo potvrdilo, že testuje railgun s dlouhým dosahem.

Americké námořnictvo začalo se zkouškami své elektromagnetické zbraně na střelnici White Sands Missile Range v novém Mexiku, uvedl server Defence Blog. Testování zbraně začalo již 15. května, během zkoušky pak railgun vypálil sérii střel. Testy byly úspěšné a následné zkoušky budou posléze naplánovány, uvedl server Defence Blog.

Příprava na testy však byla náročná. Instalace samotného railgunu začala již dříve v tomto roce a vyžadála si poměrně velké úsilí, co se týče ovládání, funkcí zbraně a jejího zprovoznění na střelnici White Sands Missile Range.

Elektromagnetické dělo má být na moři, ale i jinde ,,rozdílovou" zbraní, která by mohla rozhodovat konflikty již v příští dekádě, společně s laserovými zbraněmi jsou budoucností nejen pro US Navy, ale právě i pro rychle se rozvíjející Čínu. Právě ta je ve vývoji railgunu dál než USA, které se budou snažit její náskok dohnat. Do ,,hry" však vstoupilo i Japonsko, které vyvíjí také elektromagnetické dělo, Rusko, které zkoušelo railgun v minulém roce nebo také Turecko, jež svůj railgun Şahi 209 Block II ukázalo v akci na jaře.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace