USA dodá Kuvajtu novou ,,unikátní" modifikaci tanku Abrams

USA dodá Kuvajtu novou ,,unikátní&quote; modifikaci tanku Abrams
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: M1A2 Abrams
08 / 01 / 2018, 14:30

Kuvajt se může těšit na novou ,,unikátní" verzi tanku Abrams nesoucí název M1A2-K.

Společnosti General Dynamics Land Systems (GDLS) byl poskytnut kontrakt v hodnotě 24, 3 milionů dolarů na novou modifikaci stávajícího tanku M1A2, který používá kuvajtská armáda. Informoval o tom server janes.com. 

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

GDLS bude zodpovědná za design, vývoj a postavení této verze tanku. Modifikace tanku M1A2 s názvem M1A2-K by měla být hotová do konce roku 2019. Zatím však nejsou k dispozici konkrétnější technické specifikace této verze.

Americká vládní agentura Defense Security Cooperation Agency (DSCA) před rokem oznámila, že Kuvajt má zájem o vylepšení či modernizaci svých 218 tanků M1A2. Tento požadavek, který DSCA následně schválila, byl vyčíslen na 1,7 miliard dolarů. 

psali jsme: Abrams se Armaty nebojí: M1A2 SEP V3 do armády v roce 2017

Kuvajt mimoto požadoval i 218 trupů tanku M1A1 a dále nové motory a zbraně pro své stávající tanky Abrams, aby zůstaly nadále provozuschopné. Právě 218 tanků M1A2 v současné době Kuvajt provozuje.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.