USA dodají Německu americké vojenské bezpilotní letouny MQ-4C Triton

USA dodají Německu americké vojenské bezpilotní letouny MQ-4C Triton
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: MQ-4C Triton.
15 / 04 / 2018, 14:00

Německo projevilo zájem o americké bezpilotní letouny MQ-4C Triton. USA schválily jejich prodej.

Americké ministerstvo zahraničí schválilo možný prodej bezpilotních letounů MQ-4C Triton Německu, které o ně jeví vážný zájem. Pokud by se prodej v rámci programu Foreign Military Sale (FMS) uskutečnil, Německo by za tyto letouny zaplatilo odhadem 2,5 miliard dolarů. 

Německá vláda má zájem o konkrétní nákup čtyř těchto bezpilotních průzkumných letounů určených na dlouhé vzdálenosti, a k tomu potřebného příslušenství.

Německo hledá nejvhodnější náhradu za bezpilotní letouny Euro Hawk od společnosti Northrop Grumman. O Euro Hawk německá vláda sice projevila vážný zájem, ale nakonec se rozhodla v roce 2014 od proponovaného nákupu ustoupit. Jako důvod se tehdy uváděly vysoké náklady, které by byly nutné k opatření certifikátu od evropských leteckých úřadů.

MQ-4C Triton je bezpilotním letounem, který je určen na dlouhé vzdálenosti. Letoun operující ve velkých výškách vykonává především průzkumnou činnost a námořní hlídkování. Stroj je dlouhý 14, 5 metru, vysoký 4,7 metru, rozpětí křídel má 39,9 metru. Pohání jej jeden dvouproudový motor Rolls-Royce AE3007H. MQ-4C Triton může vyvinout rychlost 357 mil/h. Dolet stroje je 9950 námořních mil, dostup 60 000 stop a ve vzduchu může vydržet až 30 hodin.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.