Nemáme dostatek Super Hornetů, situace je vážná, varuje vysoce postavený americký viceadmirál

Nemáme dostatek Super Hornetů, situace je vážná, varuje vysoce postavený americký viceadmirál
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: F/A-18 Hornet
24 / 11 / 2017, 10:00

Podle vysoce postaveného viceadmirála Mikea Shoemakera má americké námořnictvo vážný problém s nedostatkem bojeschopných stíhacích bombardérů Super Hornet.

Vysoce postavený velitel US Navy Mike Shoemaker vyslal varování americkému Kongresu formou dopisu, kde poukazuje to, že nedostatek stíhacích bombardérů, jako jsou například F/A-18 Hornet, může v brzké budoucnosti ohrozit akceschopnost USA jít do války.

Podle Shoemakera je praxe, kdy příslušníci US Navy rozebírají součásti z těch letadel, jejichž eskadry nebyly rozmístěny či jsou neaktivní, proto, aby byly udrženy ty, které operují ve vzduchu, nebezpečná. Situace je vážná u stíhacích bombardérů F/A-18 Hornet a F/A-18 Super Hornet, dodává v dopisu viceadmirál.

psali jsme: Legendární bombardéry B-52 Stratofortress mohou létat dalších padesát let. Potřebují ale nové motory

,,Co se týče stíhacích bombardérů Super Hornet, na začátku října pouze polovina z 542 strojů byla připravená jít do mise. Jen 170 (31% z celkového počtu) strojů Super Hornet pak bylo schopných absolvovat misi ,,ještě dnes", varuje Kongres Shoemaker.

psali jsme: VIDEO: F/A-18F Super Hornet startuje z letadlové lodi Gerald Ford za pomoci elektromagnetického katapultu

Podle viceadmirála neznamená, že i když je pouze polovina Super Hornetů schopná jít do mise, může se také zapojit plnohodnotně do bojů. Na druhé straně však tyto stroje mohou vykonávat určité nebojové úkoly, jako jsou například průzkumné či sledovací mise. Shoemaker zmínil ve svém psaném dopisu adresovaný Kongresu, že pouze zmíněných 170 Super Hornetů může absolvovat všechny druhy misí včetně boje.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: flightglobal.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.