USA nasadily špionážní letadlo U-2 do oblasti, kde se zřítila japonská F-35

USA nasadily špionážní  letadlo U-2 do oblasti, kde se zřítila japonská F-35
Autor: pixabay.com|Popisek: U-2
14 / 04 / 2019, 12:00

USA poslaly svůj výzvědný letoun U-2 do oblasti, kde se v úterý zřítila japonská F-35, která byla spolu s dalšími třemi stroji na cvičném letu.

Pentagon potvrdil, že do pátrání po ztracené japonské F-35, která se zřítila v úterý do Pacifiku, se zapojil i výzvědný letoun U-2. Server defence-blog.com již dříve informoval, že se zatím našla jen část křídla stroje a kus stabilizátoru, po letounu e však stále pátrá. Stejně tak po 41letém pilotovi Akinori Hosomim, jehož tělo se rovněž zatím nenašlo. 

V úterý večer se ztratil Japoncům nad Pacifikem letoun F-35, který byl s dalšími třemi stroji F-35 na cvičném letu. Stalo se tak asi 30 minut poté, co stroj vzlétl ze vzdušné základny Misawa. USA mají eminentní zájem na tom, aby byl zřícený letoun nalezen včas a nezískala jej Čína či Rusko, které v Pacifiku operují. Pokud by letoun teoreticky našli, a prostředky na to v regionu mají, tak by to mohlo pro USA znamenat především nebezpečí zneužití technologie.

Japonský ministr obrany Takeši Iwaya v pátek prohlásil, že k nalezení letounu byla použita záchranná ponorka, která bude po zříceném stroji pátrat v hloubce asi 1 500 metrů.

Zřícená F-35A je pro USA první ztrátou stroje 5. generace kdekoli na světě.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace