USA rozmístí do šesti let 200 letounů F-35 v asijsko-pacifickém regionu. Cílem je zamezit čínské rozpínavosti

USA rozmístí do šesti let 200 letounů F-35 v asijsko-pacifickém regionu. Cílem je zamezit čínské rozpínavosti
21 / 04 / 2019, 07:30

Posilování americké vojenské přítomnosti v asijsko-pacifickém regionu je jedním z prioritních úkolů.

USA a jejich spojenci rozmístí v rozmezí šesti let okolo 200 letounů 5. generace F-35 ve strategicky důležitém asijsko-pacifickém regionu. Informaci potvrdil generál Charles Brown, velitel amerických pacifických leteckých sil.

USA chtějí zvýšením vojenské přítomnosti narušit čínskou rozpínavost. Čína navíc naplánovala rozmístění nové rakety s ničivou silou DF-26, jež je které se přezdívá ,,zabiják letadlových lodí", aby dala USA jasně najevo, že ve zmíněném regionu není jediným dominantním hráčem. Podle Pekingu však DF-26 nemá sloužit pro útočné účely, ale naopak pro ,,sebeobrannou jadernou strategii".

Podle Browna je tak nutno posílit kapacity v tomto regionu i prováděním společných cvičení F-35, které vlastní Japonsko, Austrálie či Jižní Korea. Brown uvedl, že pacifické letecké síly by měly posílit první letouny F-35 v horizontu necelého roku.

 

Zdroj: defenseworld.net, Japan Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace