USA schválily navrhovaný prodej vrtulníků Bell AH-1Z do Bahrajnu

USA schválily navrhovaný prodej vrtulníků Bell AH-1Z do Bahrajnu
Autor: Bell
04 / 05 / 2018, 18:30

Společnost Bell oznámila, že ministerstvo zahraničí Spojených států amerických schválilo navržený zahraniční vojenský prodej (FMS) 12 helikoptér AH-1Z do Bahrajnu v hodnotě 911 milionů dolarů. Americká vládní agentura Defense Security Cooperation Agency (DSCA) dodala americkému Kongresu požadovaný certifikát, který prodej posvětil.

Žádost vlády Bahrajnu o vrtulníky Bell AH-1Z a vybavení, jako jsou raketový systém Hellfire a navigační systém, je dalším důležitým krokem v rámci globální exportní strategie společnosti Bell, která dodává špičkové vojenské stroje a komerční produkty nejen vládám, ale také veřejným institucím a obchodním partnerům po celém světě.

Multifunkční vrtulník Bell UH-1Y Yankee, který byl navržen tak, aby podporoval globální mise Námořní pěchoty USA v příštích čtyřech desetiletích, je v současnosti zvažován také českou armádou. Ministerstvo obrany ČR uvažuje o pořízení 12 vrtulníků UH-1Y v rámci procesu modernizace leteckých sil a nahrazení starší flotily stárnoucích sovětských vrtulníků.

23. října 2017 schválilo ministerstvo zahraničí USA možný FMS prodej 12 vrtulníků UH-1Y a přidružených zařízení s odhadovanou cenou 575 milionů dolarů do České republiky. DSCA dodala požadovaný certifikát již 11. října 2017.

Společnost Bell věří, že navrhovaný prodej vrtulníků do Bahrajnu a dalších spojeneckých zemí přispěje k lepším vztahům na poli zahraniční diplomacie a národní bezpečnosti USA tím, že se bude podílet na zlepšení bezpečnosti hlavních spojenců NATO a také nečlenských zemí NATO.

Nová řada vojenských vrtulníků společnosti Bell – UH-1Y a AH-1Z, je výrazně před konkurencí z hlediska efektivity, výkonu a bezpečnosti. Nabízí efektivnější a ekonomičtější způsob, jak plnit široké spektrum misí, které vyžadují vojenské složky od vrtulníků nové generace,“ říká Joel Best, ředitel pro rozvoj obchodu pro Evropu ze společnosti Bell.

Navrhovaný prodej do Bahrajnu by měl zlepšit schopnost země čelit současným i budoucím hrozbám. Bahrajn využije nové vrtulníky jako bezpečnostní nástroj proti regionálním hrozbám a posílení obrany své vlasti. Současně tato akvizice zlepší možnosti spolupráce s americkými vojenskými silami. Bahrajn nebude mít potíže, aby tyto vrtulníky bezproblémově začaly plnit povinnosti v rámci ozbrojených sil.

Pro více informací navštivte stránky společnosti: www.bellflight.com

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace