USA měly vyvíjet nátlak na Indonésii, aby ukončila s Ruskem jednání o dodávce stíhaček Su-35

USA měly vyvíjet nátlak na Indonésii, aby ukončila s Ruskem jednání o dodávce stíhaček Su-35
Popisek: Su-35
18 / 03 / 2018, 14:00

Podle poradce ruského prezidenta pro vojensko-technickou spolupráci Vladimira Kožina činily USA nátlak na to, aby se kontrakt o dodávce 11 stíhačů Su-35 pro Indonésii nerealizoval.

Poradce ruského prezidenta  pro vojensko-technickou spolupráci Vladimir Kožin prohlásil v televizi Russia 24, že USA činily nátlak na Indonésii, aby odstoupila od jednání s Ruskem o dodávce í stíhaček Su-35.

psali jsme: Další prohloubení spolupráce? Katar uvažuje kromě ruských protivzdušných systémů S-400 také o nákupu stíhaček Su-35

Kožin dále v rozhovoru uvedl, že i přes tento nátlak, který podle něho USA vyvíjely na Indonésii, začalo Rusko s uskutečněním již domluveného kontraktu o dodávce strojů Su-35. ,,Jsme vděční vojenským a politickým představitelům Indonésie, že neustoupili ze svých pozic", prohlásil Kožin s tím, že nátlak USA na na Indonésii, aby upustili od tohoto kontraktu, byl podle něho ,,obrovský".

Američané se podle jeho slov vložili do rusko-indonéské dohody v momentě, když již bylo vše připraveno k dodávkám Su-35 indonéské straně, a chtěli dosáhnout toho, aby se kontrakt nakonec na poslední chvíli nerealizoval.

psali jsme: Čínské Su-35 budou hlídat Jihočínské moře proti USA

Rusko s Indonésií podepsali kontrakt na nákup 11 stíhaček Su-35 v celkově hodnotě 1,14 miliard dolarů. První várka dvou strojů bude dodána Indonésii v srpnu tohoto roku.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.