USAF zařadí do arzenálu tříštivou pumu nové generace BLU-136

USAF zařadí do arzenálu tříštivou pumu nové generace BLU-136
19 / 08 / 2019, 15:00

Americké letectvo hodlá do výzbroje zařadit tříštivou pumu nové generace s názvem BLU-136.

USAF pracuje na nové tříštivé pumě nové generace BLU-136/B, která má vážit necelou jednu tunu. Informoval o tom server defence-blog.com. Do 31. července pak zveřejní USAF oficiální poptávku a rozhodne se, komu udělí kontrakt na výrobu této pumy.

BLU-136/B má být čtyřikrát větší než BLU-134/B a na nepřítele mají ze vzduchu ,,pršet" kovové střepiny, aniž by za sebou puma zanechávala nevybuchlou munici. Nová tříštivá puma pak má mít ještě větší smrtonosnost a účinnost.  

Americké letectvo chce vyvinout nový typ pumy jako náhradu za kazetovou munici, respektive pumu. Právě tento druh munice je stahován z výzbroje více než stovkou států, protože jeho účinek představuje vysoké riziko pro civilní obyvatelstvo. USA sice nejsou signatáři Úmluvy o zákazu kazetové munice z roku 2008, přesto, jak server Defence Blog uvádí, je tato munice postupně vyřazována i z americké výzbroje.

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace