VIDEO: USAF dokončila první testovací let nového víceúčelového vrtulníku MH-139A Grey Wolf

VIDEO: USAF dokončila první testovací let nového víceúčelového vrtulníku MH-139A Grey Wolf
Autor: Flickr (CC BY-NC 2.0)|Popisek: MH-139A Grey Wolf
27 / 02 / 2020, 10:00

Nový vrtulník, který je americkou variantu stroje AW-139M společnosti Leonardo, má za sebou důležitou fázi zkoušek.

Americké letectvo dokončilo první kombinovaný testovací let nového víceúčelového vrtulníku MH-139A Grey Wolf společnosti Boeing, informoval server Defence Blog. Let se uskutečnil 11. února a zúčastnil se ho testovací pilot Boeingu. Představitelé USAF tak měli možnost poprvé vidět schopnosti nového vrtulníku. Další testování má potom proběhnout později.

                                  

USAF má postupně převzít 84 vrtulníků MH-139A, které nahradí dosluhující UH-1N Twin Huey. Úkolem nových strojů pak bude mimo jiné vykonávat přepravu důležitých osob, pomáhat při živelných katastrofách, zajištovat ochranu odpalovacích sil balistických střel apod.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace