USAF může podstatně navýšit počty objednaných bombardérů B-21

USAF může podstatně navýšit počty objednaných bombardérů B-21
Autor: US Air Force|Popisek: B-21
28 / 05 / 2017, 09:00

US Air Force by mohla podstatně navýšit nákup strojů B-21 a místo plánovaných 80 až 100 kusů koupit až 145 nových bombardérů.

Informace přinesl renomovaný server IHS Jane´s. Potencionální nárust počtu nových bombardérů je výsledkem dvou interních analýz, ze kterých vyplývá, že USAF potřebuje celkem 165 bombardérů v aktivní službě a to jak nosičů konvenčních, tak jaderných zbraní, aby bylo možné odstrašit jakéhokoliv útočníka. 

B-2 Spirit 004

Pokud si Spojené státy podle studie pořídí pouze 100 nových bombardérů a udrží si svých stávajících 20 bombardérů Northrop B-2 Spirit, bude jeho celkový inventář bombardérů v roce 2045 pouhých 120 letadel, z čehož bude zhruba 100 bombardérů bojově kódovaných k dispozici pro válečné operace. Studie také prřinesla informaci, že bombardéry Boeing B-52 Stratofortres a Rockwell B-1 Lancer dosáhnou konce své životnosti v roce 2045, a americké mu letectvu zůstane ze stávajích strojů pouhých 20 bombardérů B-2.

Zdroj. IHS Jane´s

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace