USAF může povolat znovu do služby jeden či dva bombardéry B-52

USAF může povolat znovu do služby jeden či dva bombardéry B-52
Autor fotografie: flickr.com (public domain)
01 / 08 / 2019, 14:00

Vedení USAF nevyloučilo možnost, že jeden či dva strategické bombardéry B-52 Stratofortress, které již byly vyřazeny ze služby, se mohou opět do ní vrátit. Informoval o tom server Defence Blog.

Generál Stephen Wilson z USAF prohlásil, že americké letectvo sice ,,nepřibere žádné nové bombardéry B-52", nicméně Velitelství globálního úderu vzdušných sil (Air Force Global Strike Command) by mohlo znovu zařadit do služby jeden nebo dva již vyřazené bombardéry. Wilson přitom zmínil, že šéf Velitelství globálního úderu vzdušných sil Timothy Ray již vzal jednu B-52 ze ,,hřbitova letadel".

Již dříve byl ,,vzkříšen" bombardér B-52 ,,Wise Guy", který se vrací po více než 10 letech opět do služby. Předtím, než spočinul na ,,hřbitovu letadel", měl nalétáno více než 17 000 hodin. Byl zrenovován a práce na něm trvaly několik měsíců, aby mohl opět vzlétnout a operovat ve vzduchu. Stroj má ještě podstoupit další úpravy a pak má nahradit B-52, která byla zničena vinou nehody na americké základně na ostrově Guam.

Prvním takto zrenovovaným bombardérem byl B-52, přezdívaný ,,Ghost Rider" v roce 2015.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku