USAF může povolat znovu do služby jeden či dva bombardéry B-52

USAF může povolat znovu do služby jeden či dva bombardéry B-52
Autor: flickr.com (public domain)
01 / 08 / 2019, 14:00

Vedení USAF nevyloučilo možnost, že jeden či dva strategické bombardéry B-52 Stratofortress, které již byly vyřazeny ze služby, se mohou opět do ní vrátit. Informoval o tom server Defence Blog.

Generál Stephen Wilson z USAF prohlásil, že americké letectvo sice ,,nepřibere žádné nové bombardéry B-52", nicméně Velitelství globálního úderu vzdušných sil (Air Force Global Strike Command) by mohlo znovu zařadit do služby jeden nebo dva již vyřazené bombardéry. Wilson přitom zmínil, že šéf Velitelství globálního úderu vzdušných sil Timothy Ray již vzal jednu B-52 ze ,,hřbitova letadel".

Již dříve byl ,,vzkříšen" bombardér B-52 ,,Wise Guy", který se vrací po více než 10 letech opět do služby. Předtím, než spočinul na ,,hřbitovu letadel", měl nalétáno více než 17 000 hodin. Byl zrenovován a práce na něm trvaly několik měsíců, aby mohl opět vzlétnout a operovat ve vzduchu. Stroj má ještě podstoupit další úpravy a pak má nahradit B-52, která byla zničena vinou nehody na americké základně na ostrově Guam.

Prvním takto zrenovovaným bombardérem byl B-52, přezdívaný ,,Ghost Rider" v roce 2015.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace