USAF si chce objednat až 40 nových bezpilotních bojových letounů XQ-58 Valkyrie

USAF si chce objednat až 40 nových bezpilotních bojových letounů XQ-58 Valkyrie
11 / 08 / 2019, 14:30

Podle serveru Defence Blog chce USAF má zájem o objednávku 20-40 nových bezpilotních bojových prostředků XQ-58 Valkyrie.

Z nového bezpilotního bojového prostředku XQ-58 Valkyrie by mohla podle představy USAF vzniknout celá letka. Server Defence Blog informoval, že společnost Kratos, která vyvíjí tento americký bezpilotní prostředek, může dostat od USAF objednávku 20-40 těchto dronů do konce roku.

Nejprve však musí nové UAV, na němž se ,,v tichosti" pracovalo zhruba 2,5 roku, absolvovat sérii testů, kterých bude podle informací serveru Defence Blog celkem pět.

Výzkumné laboratoře amerického letectva představily demonstrátor nový bezpilotního bojového letounu v březnu. Valkyrie je prvním příkladem třídy dronu, která je definována nízkou cenou a provozními náklady, zatímco na druhé straně poskytuje bojové schopnosti, které mohou být rozhodujícím činitelem. Kromě nízkých nákladů bude Valkyrie poskytovat rovněž podporu při elektronickém boji, která bude mít formu ,,kooperativního roje". Valkyrie má také tvořit tvořit doprovod amerických letounů F-22 a F-35.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace