Úspěšná ,,denacifikace" vlastního vrtulníku Ka-52 Alligator ruskými jednotkami

Úspěšná ,,denacifikace&quote; vlastního vrtulníku Ka-52 Alligator ruskými jednotkami
Autor: Mil.ru, CC BY 4.0|Popisek: Ilustrační obrázek Ka-52
28 / 07 / 2022, 09:00

Ruské jednotky úspěšně ,,denacifikovaly" vlastní útočný vrtulník Ka-52 v chersonském regionu. Je to další z řady incidentů tzv. friendly fire (spřátelené palby), který se ruským agresorům během války na Ukrajině povedl.

V poledne 26. července chtěly 3 ruské útočné vrtulníky Ka-52 (označení NATO Hokum-B) zaútočit na ukrajinské jednotky poblíž vesnice Olhyne v chersonském regionu, ale místo toho se ruským pilotům podařilo zaútočit na vlastní, tedy ruské okupační jednotky.

Na vrtulníky zaútočily ruské systémy protivzdušné obrany a ruská armáda si sama zničila jeden ze strojů Ka-52.

Je to již několikátý případ incidentu, kdy po sobě vzájemně pálí a denacifikují se jednotky agresora na Ukrajině. 27. února ruské jednotky sestřelily vlastní letoun nad Černým mořem, konkrétně sestřel měla provést jedna z válečných lodí Černomořské flotily. Dalším příkladem spřátelené palby je i okamžik, kdy se 24. března ve vesnici Mala Rohan v charkovské oblasti pozice ruských útočníků dostaly pod přátelskou palbu z ruského bitevního vrtulníku.

Na Ukrajině se podobný incident stal také v prosinci 2016, kdy po sobě stříleli ukrajinská policie a agenti ochrany hranic. Celý konflikt skončil 5 mrtvými policisty. Obě jednotky se střetly během pátrání po ozbrojených lupičích.

Zdroj: Volunteer Info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace