Úspěšná mise českých odstřelovačů v Izraeli

Úspěšná mise českých odstřelovačů v Izraeli
Autor fotografie: FB armáda ČR|Popisek: Čeští odstřelovači po soutěži
03 / 11 / 2022, 14:00

Čeští snajpeři se velmi úspěšně uvedli v Izraeli, kde proběhlo mezinárodní klání odstřelovačů.

V Tel Avivu se konala mezinárodní soutěž odstřelovačů ,,International Sniper Competition", kterou pořádají izraelské ozbrojené síly. Soutěže se zúčastnili také naši zástupci, původem z 42. mechanizovaného praporu v Táboře. A vedli si v tomto případě více než zdatně.

Soutěž určená pro tříčlenné týmy české snajpery prověřila dostatečně. Mezinárodní měření sil bylo náročné, o čemž svědčí fakt, že snajpeři museli střílet jak ve dne, tak v noci, na pohyblivé cíle, na čas a rovněž z nestandardních poloh. Během čtyř dnů museli elitní odstřelovači plnit celkem dvacet rozmanitých střeleckých úkolů.

S těmito nástrahami však naši snajpeři očividně neměli větší problémy. Ve velké konkurenci 43 týmů z 19 zemí se čeští odstřelovači umístili na 1. a 2. místě a střelecké klání tak ovládli.

Zdroj: FB Armáda ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace