Úspěšný příběh vozidla Fuchs pokračuje

Úspěšný příběh vozidla Fuchs pokračuje
Autor fotografie: Rheinmetall|Popisek: Obrněné vozidlo Fuchs
12 / 08 / 2021, 13:00

Společnosti Rheinmetall bude realizovat další část objednávky sad nových a náhradních dílů pro obrněné kolové vozidlo Fuchs/Fox 2 v hodnotě kolem 250 miliónů eur pro svého mezinárodního partnera. Sady budou dodány v průběhu roků 2021-2023, díly budou vyrobeny v zemi partnera. Zakázka tak potvrzuje dlouhotrvající povahu tohoto strategického partnerství.

Minulý rok slavil obrněný transportér Fuchs 40. výročí od svého zavedení do německého Bundeswehru. Objednávka je obzvláště důležitá pro továrnu skupiny ve městě Kassel, které je rodištěm tohoto časem prověřeného 6x6 vozidla.

K dnešnímu datu bylo vyrobeno 1600 vozidel Fuchs. Na různé verze vozidla, které se dá konfigurovat jako obrněný transportér, mobilní velící středisko, polní ambulance nebo jako průzkumník a detektor ZHN, se spoléhá řada zemí. Několik verzí vozidla Fuchs 1 bylo německým Bundeswehrem nasazeno již od roku 1979, například v Afghánistánu, kde jich operovalo přes sto. Moderní verze vozidla Fuchs 2 má více prostoru pro posádku, silnější motor, modernizovaný podvozek, vylepšenou ochranu a digitální elektrický systém. 

Část flotily vozidel Fuchs 1 Bundeswehru nyní podstupuje modernizaci. Novější verze transportéru Fuchs 1A8 je lépe chráněna před minami a improvizovanými výbušnými zařízeními v porovnání se staršími modely. Navíc také disponuje větší ochranou proti balistickým hrozbám. Největší změny ve Fuchsu 1A8 jsou strukturální změny v korbě, nová sedadla a tlumiče sedadel, která již nejsou připojena ke korbě vozidla, vyztužené podběhy kol, držáky dveří a oken, nové externí skladovací nádrže a vyztužení exteriéru vozidla. V celku vlastní Bundeswehr 940 vozidel Fuchs, 272 z nich v současné verzi 1A8.

Společnost Rheinmetall nyní nabízí ještě modernější verzi vozidla. Tou je Fuchs 1A8 Plus, který má novou pohonnou jednotku, novou rozvodovku, vylepšený řídící systém a nový kamerový systém s monitory. Tato vylepšení pomáhají vozidlu Fuchs 1A8 Plus v terénu a dělají ho více ergonomickým. Starší vozidla Fuchs je možné modernizovat do verze 1A8, nicméně nyní jsou k dispozici i zcela nově vyrobená vozidla Fuchs 1A8.

 

Tagy článku