Útočná puška CZ BREN 2 se bude vyrábět v Maďarsku

Útočná puška CZ BREN 2 se bude vyrábět v Maďarsku
Popisek: CZ BREN 2
12 / 04 / 2018, 17:00

Dne 28. 3. 2018 v Budapešti, za přítomnosti ministra obrany Maďarska pana Istvána Simicskó a ministryně obrany České republiky paní Karly Šlechtové, podepsal CEO společnosti CZ EXPORT Praha pan David Höfer a CEO M.o.D. ARZENÁL Co. pan Roland Kránicz licenční smlouvu na výrobu a montáž zbraní z produkce České zbrojovky a.s. Uherský Brod.

Licenční smlouva předpokládá výrobu ručních palných zbraní určených především pro ozbrojené složky Maďarska. Jedná se o výrobu pistolí řady CZ P-07/09, samopalů CZ Scorpion a útočných pušek rodiny CZ Bren 2. Jedná se o moderní zbraně, jejichž bojové schopnosti a spolehlivost byly prověřeny ve více než stovce zemí světa, kam je Česká zbrojovka exportuje. Např. útočné pušky rodiny Bren 2 si vybrala i francouzská elitní protiteroristická jednotka GIGN.

psali jsme: Proč by proboha měl doma někdo mít útočnou pušku?

Kontrakt nejdříve počítá se zahájením montáže zbraní z dílů vyrobených mateřskou společností Česká zbrojovka a.s. a od počátku roku 2019 s plnou výrobou dílů v Maďarsku.

Licenční smlouva je podepsána na dobu 10-ti let a předpokládá výrobu 200 tisíc kusů zbraní.

Maďarsko tak oživí výrobu ručních palných zbraní a zařadí se mezi další země Visegrádské čtyřky, které používají výrobky z České zbrojovky a.s. Uherský Brod.

CZ BREN 2 je moderní útočná puška z produkce služebních zbraní CZ. Byla navržena na základě zkušeností nejnáročnějších uživatelů z řad speciálních jednotek a ozbrojených složek operujících kdekoliv na světě v různém prostředí.

psali jsme: Tureckých útočných pušek MPT-76 se vyrobí až 45 000. Nahradí německé pušky G3

CZ BREN 2 poskytuje komplexní řešení pro ozbrojené složky, součástí zbraňového systému je plná podpora včetně 3D animací pro zbrojíře, souprav náhradních dílů a zbrojířského vybavení. Cílem je udržet bojeschopnost zákazníka svépomocí i v případě déletrvajících konfliktů ve všech částech světa a navzdory všem problémům, které tyto složité operační úkoly přináší.

Jedná se o multikalibrovou zbraň se snadnou změnou ráže, což zvyšuje efektivitu uživatelů v plnění všech typů úkolů a úsporu nákladů na pořizování více typů zbraní. Modulární koncepce zbraně usnadňuje zaškolení její obsluhy díky jednotnému systému ovládacích prvků a stejné údržby zbraně od standardních verzí až po verze určené pro speciální jednotky.

Jedná se o ucelené a sjednocené řešení pro všechny druhy a typy ozbrojených složek.

Charakteristické vlastnosti:

• Systém zbraně je založen na osvědčeném odběru prachových plynů z hlavně s možností třístupňové regulace pístového mechanismu.
• Extrémní spolehlivost a odolnost zbraně za všech podmínek.
• Vysoká přesnost a životnost.
• Kompletní modularita zbraně u všech ráží a délek hlavní.
• Nízká váha a kompaktní rozměry pro rychlou a pohodlnou manipulaci se zbraní.
• Oboustranné ovládací prvky zbraně.
• Záchyt závěru se dvěma ovladači vypouštění závěru.
• Nezávislá napínací páka závěru s možností doražení závěru.
• Detailně propracovaná ergonomie s vynikajícím chováním při střelbě.
• Použité materiály na zbrani jsou nehořlavé, případně mají zvýšenou odolnost proti hoření, jsou nárazuvzdorné a mají vysokou odolnost proti mechanickému poškození.
• Základní rozebrání a složení zbraně pro běžnou údržbu lze provést bez použití jakýchkoliv nástrojů a to včetně nosiče závorníku.
• Úložný prostor v pistolové rukojeti s vyměnitelnými hřbety.
• Sklopná teleskopická pažba.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: CZUB.CZ

Tagy článku