Už nikdo nepronikne. Ruská Severní flotila se obává sabotérů, zřídila speciální ,,komando“ na ochranu hladinových lodí

Už nikdo nepronikne. Ruská Severní flotila se obává sabotérů, zřídila speciální ,,komando“ na ochranu hladinových lodí
Autor fotografie: screenshot Youtube
06 / 02 / 2019, 14:00

Obavy z ,,nájezdů“ sabotérů přiměly ruskou Severní flotilu, aby zvýšila ochranu hladinových lodí.

Ruská Severní flotila zřídila speciální jednotku, která má střežit plavidla ruského námořnictva na poloostrově Kola. Vojáci budou podřízeni velení Severní flotily.

Jednotka, ustavená 1. února, zahrnuje vojáky pro ,,zvláštní účely“, kteří jsou vycvičeni pro provádění protisabotážních operací. Mohou také operovat pod vodou a mnoho z nich má zkušenosti z různých misí tohoto charakteru. Skupina bude sekundárně sloužit jako jednotka rychlé reakce v případě útoku na přístavní města a zařízení v regionu.

Členové týmů jsou vybaveni zbraněmi, které mohou použít jak na povrchu, tak pod vodou a k dispozici mají několik rychlých hlídkovacích plavidel.

Skupina vojáků už stačila předvést své schopnosti během cvičení ve vodách Severomorsku, který je hlavní základnou Severní flotily. Právě ta je z pěti ruských flotil nejsilnější. Operuje v ní například jediná letadlová loď Admiral Kuzněcov a bitevní křižník Petr Veliký, fregata Admiral Gorškov a další plavidla.

 

Zdroj: thebarentsobserver.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.