V Brně se již příští týden koná prestižní mezinárodní veletrh IDET 2023 s hojnou domácí i zahraniční účastí

V Brně se již příští týden koná prestižní mezinárodní veletrh IDET 2023 s hojnou domácí i zahraniční účastí
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Ilustrační obrázek
14 / 05 / 2023, 15:00

Brněnské výstaviště opět ožije ve dnech 24.-26. 2023 čilým ruchem. Koná se další ročník mezinárodního obranného a bezpečnostního veletrhu IDET 2023, který představuje významnou platformu pro prezentaci tuzemského branného průmyslu. Za dobu svého trvání si akce stihla vybudovat prestižní mezinárodní pozici. Jako vždy IDET doprovodí veletrhy PYROS a ISET, které se zaměřují podrobněji na bezpečnostní techniku. Nebudou chybět ani divácky oblíbené dynamické ukázky na polygonu.

Veletrh IDET je jednou z vedoucích platforem prezentace nejnovějších inovativních obranných a bezpečnostních technologií a otevírá zajímavé možnosti pro mezinárodní spolupráci pro české firmy. Akce si navíc připomíná letos 30 let od svého prvního ročníku.

To není jediná zajímavost ročníku, který se uskuteční ve dnech 24.-26. května na Brněnském výstavišti. Především se má veletrhu zúčastnit rekordní počet vystavovatelů. Laická i odborná veřejnost tak bude moci zhlédnout expozice domácích firem jako například Czechoslovak Group, Česká zbrojovka, EVPÚ Defence, STV Group, Agados a mnohých dalších.

Nebudou chybět ani státní podniky jako Vojenský technický ústav (VTÚ) nebo LOM Praha společně s dceřinou společností VR Group. LOM Praha seznámí veřejnost s detaily založení závodu H-1 v Náměšti nad Oslavou či s informacemi týkajících se oprav vrtulníkové platformy Mi tzv. národní cestou pro AČR.

Ze zahraničních společností míří do Brna například KMW, Israel Aerospace Industries, Nexter Systems nebo Lockheed Martin. Prezentovat bude na IDETu 2023 i náš východní soused Slovensko.

Své pevné místo na IDETu 2023 má i Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Návštěvníci veletrhu tak budou moci vidět expozici, která se tématicky váže k 30 letům založení armády. Cílem je ukázat modernizaci, k níž došlo za poslední tři dekády. Zájemcům se tak otevře možnost srovnání mezi starší a novou technikou a sledovat rozdíly, jak se armáda za posledních 30 let proměnila či vyvíjela.

Vystaveno bude například protichemické vozidlo BRDM-2, které bylo používáno během války v Zálivu, a jeho moderní následovník IVECO LOV CBRN. Dále armáda a ministerstvo obrany představí protiletadlové komplety STRELA S2-M a moderní RBS-70NG, velitelsko-štábní vozidlo R-5M na podvozku BVP-1 a oproti němu kolové obrněné vozidlo velitelsko-štábní TITUS.

Do Brna zavítají se svou prezentací také zástupci Integrovaného záchranného systému (IZS). V pavilonu F se představí Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Celní správa ČR, Městská policie Brno nebo Vězeňská služba ČR.

V Brně nebude chybět Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP ČR) v čele s jejím prezidentem Jiřím Hynkem. AOBP v Brně organizuje už druhý ročník Start-up Innovation Pavillon, který slouží k zviditelnění začínajících českých firem ve zbrojním a bezpečnostním průmyslu. Vzhledem k tomu, že se tato platforma mimořádně osvědčila, proto se AOBP rozhodla na ni navázat.

IDET 2023 doprovodí jako vždy terénní polgyon a bohatý doprovodný program. Na polygonu budou moci po všechny dny návštěvníci vidět dynamické ukázky policejní, vojenské a hasičské techniky. Doprovodný program pak zahrnují dvě významné konference - International Conference on Military Technology a International Defence & Strategy.

Na akci bude rovněž vyhlášen tradičně i Zlatý IDET 2023 o nejlepší exponát v rámci stávajícího ročníku.

Zdroj: BVV, redakce

 

Tagy článku