V Čečensku vyvinuli bojové vozidlo pro operace v Arktidě

V Čečensku vyvinuli bojové vozidlo pro operace v Arktidě
25 / 06 / 2018, 09:00

Sněžná buggy byla vyvinuta na přímý příkaz čečenského vůdce Ramzana Kadyrova na Spetsnaz univerzitě v Čečensku.

Podle zpráv uveřejněných na sociálních médiích se vozidlo zúčastnilo v dubnu 2018 vojenského cvičení v Zemi Františka Josefa. Vozidlo má mít nízko uložené těžiště a je tedy velmi stabilní, alespoň to tvrdí Čečenci. Sněžná buggy je vyrobena na základě bojové buggy Chaborz 4x2 vyráběné v Argunu.   

psali jsme: Bojové vozidlo pěchoty ASCOD 2 se představilo na Dnech NATO

Ruská národní garda

První vozidla Chaborz byla vytvořena ve spolupráci s univerzitou Spetsnaz v roce 2017, výrobcem je společnost Chechenavto OJSC. Poháněna je motorem o objemu 1,6 litru a výkonu 98 PS. Kolová verze stroje dosahuje rychlosti až 130 km/h.

psali jsme: Ruské pásové obrněné bojové vozidlo pěchoty Kurganěc-25 bude představeno na vojensko-technickém fóru ARMY 2018

Posádka stroje se skládá ze 3 mužů, dva sedí vepředu a třetí zády k nim. V zadní části je místo pro granátomet a kulomet, člen posádky sedící napravo od řidiče ovládá další kulomet.

Univerzita Spetsnaz byla založena rozhodnutím svérázného čečenského vůdce Kadyrova v roce 2013.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: The Barents Observer

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace