V Číně považují ruské systémy protivzdušné obrany S-400 za přeceňované a předražené

V Číně považují ruské systémy protivzdušné obrany S-400 za přeceňované a předražené
Autor fotografie: Autor: Goodvint – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10259357|Popisek: S-400
29 / 04 / 2020, 09:00

Podle čínské zpravodajské agentury Sohu byly technické specifikace ruských systémů protivzdušné obrany S-400 výrazně nadhodnocené. Místo dříve ohlášených hranic detekce leteckých cílů ruské systémy ukazují schopnost zasáhnout cíle ve vzdálenostech o 5-17% nižších.

Podle čínských odborníků jsou ruské systémy protivzdušné obrany také zbytečné pro řadu zemí, nejen z důvodů vysokých nákladů na pořízení samotných systémů, ale také díky neschopnosti zasáhnout celou řadu cílů, díky čemuž řada států odmítla koupit ruské S-400, konkrétně byla čínskou agenturou míněna Saúdská Arábie.

Systém protivzdušné obrany S-400 je vynikající, ale stěží pokročilejší než protivzdušný systém Hongqi 22. Čínský systém protivzdušné obrany je postaven na modelu Sovětského svazu a Ruska.

Otázkou tedy je, proč Saúdská Arábie najednou opustila ruský S-400 a zvolila Hongqi 22? Důvodem je nepochybně skutečnost, že ruský systém protivzdušné obrany není tak dobrý jako čínský systém, i když má velký rozsah.

Je důležité si uvědomit, že v Čína zakoupila poměrně velké počty ruských S-400, ale nové objednávky byly z neznámých důvodů zamítnuty.

 

Zdroj: Avia.pro

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.