V egyptskej púšti objavili P-40 Kittyhawk, jeho zachovalosť všetkých prekvapila

V egyptskej púšti objavili P-40 Kittyhawk, jeho zachovalosť všetkých prekvapila
Autor: Screenshot/YouTube
13 / 02 / 2017, 10:00

Poľskí robotníci objavili naozaj perfekte zachovaný stroj z druhej svetovej vojny, v egyptskej Sahare.

V roku 2012, poľskí robotníci náhodou objavili v púšti stroj P-40 Kittyhawk, bol perfektne zachovaný. Väčšina jeho výbavy bola neporušená, taktiež niektoré zbrane a munícia zostali prítomné.

Milovníkom histórie sa podarila zistiť aj totožnosť pilota. Stroj pilotoval seržant Dennis Copping, ktorý sa narodil v Essexe. Slúžil v severoafrickej kampani v roku 1942. Zmizol 28.júna 1942.

To, že tento stroj pilotoval práve on, potvrdili jeho osobné veci, ktoré boli objavené v lietadle.

Tento stroj sa aktuálne nachádza v múzeu pri El Alamein, avšak je nepravdepodobné, že by sa mohol vrátiť do Británie.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace