V Karabachu přituhuje - 2 mrtví po sestřelu ruského Mi-24 nad Arménií poblíž hranic s Ázerbájdžánem

V Karabachu přituhuje - 2 mrtví po sestřelu ruského Mi-24 nad Arménií poblíž hranic s Ázerbájdžánem
Autor fotografie: CC BY-SA 2.0|Popisek: Vrtulník Mi-24
09 / 11 / 2020, 18:15

Ruský vrtulník Mi-24 byl sestřelen z přenosného protiletadlového raketového systému (MANPADS) nad Arménií poblíž hranic s Ázerbájdžánem. Informovalo o tom v pondělí ruské ministerstvo obrany.

„Dne 9. listopadu, zhruba v 17:30 moskevského času byl ruský vrtulník Mi-24 při doprovodu konvoje 102. ruské vojenské základny přes území Arménské republiky ve vzdušném prostoru poblíž arménské osady Jerash poblíž hranic Nachičevanské autonomní republiky (Ázerbájdžánská republika) sestřelen ze země přenosným protiletadlovým raketovým kompletem velmi krátkého dosahu."

„Dva členové posádky zahynuli, jeden byl evakuován s lehkým zraněním na základnu,“ dodalo ruské ministerstvo obrany.

Ze sestřelem stojí podle serveru dw.com Ázerbájdžán, který připustil, že k sestřelu ruského stroje došlo neúmyslně. Později pak vydalo k incidentu ázerbájdžánské ministerstvo zahraničí prohlášení, v němž lituje incidentu, omlouvá se za něj, a nabídlo Rusku finanční kompenzaci. V prohlášení ázerbájdžánského ministerstva zahraničí dále stojí, že akce nebyla namířena proti Moskvě.  

 

 

Zdroj: TASS, dw.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace