V listopadu budou dodány čtyři víceúčelové bojové letouny Su-30SM Bělorusku

V listopadu budou dodány čtyři víceúčelové bojové letouny Su-30SM Bělorusku
Autor fotografie: Alex Beltyukov (CC BY-SA 3.0)
07 / 10 / 2019, 14:30

Bělorusko očekává dodávku čtyř objednaných letounů Su-30SM v listopadu, prohlásil ministr obrany Andrej Ravkov.

Bělorusko se připravuje na převzetí čtyř letounů Su-30SM od Ruska, informovala agentura TASS. ,,Dodávky prvních čtyř strojů Su-30SM očekáváme v listopadu tohoto roku," sdělil Ravkov. Dohoda byla podepsána Běloruskem a Ruskem v roce 2017.

Kontrakt zněl na dodávku celkem 12 letounů Su-30SM, které mají být dodány mezi lety 2018-2020, přičemž Bělorusko má dostat každý rok po čtyřech letounech.

Su-30SM je nejčastěji charakterizován jako víceúčelový stíhací letoun vhodný krom vzdušného boje plnit úlohu útočného letounu. Často je proto tento letoun srovnáván s americkým F-15E Strike Eagle, jež vznikl taktéž na základě původně jen stíhacího letounu

Suchoj společně s firmou Irkut Aviation Corporation pak začaly pracovat na nové pokročilejší modifikaci stroje Su-30SM. Modifikace má nést název Su-30SMD a jedním z hlavních nových prvků má být instalace novějších motorů Saturn Al-41F-1S.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace