V případě války s Ukrajinou Rusko jako stát skončí - ruský generál varuje Putina

V případě války s Ukrajinou Rusko jako stát skončí - ruský generál varuje Putina
Autor: DonkeyHotey (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
11 / 02 / 2022, 09:30

Generálporučík Leonid Ivašov známý svými prosovětskými vyjádřeními a aktuální předseda spolku důstojníků ve výslužbě obvinil Putina z příprav války a vyzval ho k odstoupení. Vyjádření se objevilo minulý týden na stránkách Všeruského důstojnického shromáždění jako výzva k ruskému národu a příslušníkům ozbrojených sil.

Podle spolku bývalých důstojníků lidstvo žije v očekávání války, což nevyhnutelně znamená ztráty životů, utrpení velkých mas lidí, destrukci obvyklého způsobu života, narušení životně důležitých systémů států a národů. Velká válka je obrovská tragédie a něčí těžký zločin. A Rusko je v centru této hrozící katastrofy. A možná je to poprvé v historii.

Ivašev tvrdí, že dříve Rusko (SSSR) vedlo vynucené (spravedlivé) války a zpravidla tehdy, když nebylo jiného východiska, když byly ohroženy životní zájmy státu a společnosti. Dodává, že dnešní Rusko je ohrožené existenčně z důvodu, že všechny životně důležité oblasti, včetně demografie, neustále degradují a míra vymírání ruské populace láme světové rekordy. Tato degradace Ruska je systémové povahy a v každém složitém systému může zničení jednoho z prvků vést ke kolapsu celého systému.

Kolaps Ruska může nastat z vnitřních důvodů, kterými jsou neživotaschopnost modelu státu, naprostá neschopnost a neprofesionalita systému moci a správy, pasivita a dezorganizace společnosti. V tomto stavu podle Ivaševa žádná země nežije dlouho.

Hrozby vnější jsou sice přítomné, ale z odborného hlediska nejsou kritické, ani neohrožují existenci ruské státnosti či ruské životní zájmy. Jaderná parita je funkční a státy NATO nevykazují aktivity vedoucí k útoku na Rusko. Situace kolem Ukrajiny je mediálně vybičovaná a umělá i v rámci Ruska.

Ruská federace a její model rozvoje a zahraničněpolitický mechanismus mezinárodní spolupráce odpuzuje téměř všechny sousedy, a nejen to.

Anexe Krymu a Sevastopolu Ruskem a jejich neuznání jako ruských území mezinárodním společenstvím (a proto je drtivá většina států světa stále považuje za patřící Ukrajině) přesvědčivě ukazuje selhání ruské zahraniční politiky.

Použití vojenské síly proti Ukrajině zaprvé zpochybní existenci samotného Ruska jako státu a zadruhé to navždy udělá z Rusů a Ukrajinců smrtelné nepřátele. Zatřetí budou na jedné a na druhé straně tisíce (desítky tisíc) mrtvých mladých, zdravých mužů, což jistě ovlivní budoucí demografickou situaci v našich vymírajících státech. Pokud se tak stane, na bojišti budou ruské jednotky čelit nejen ukrajinskému vojenskému personálu, mezi nimiž bude mnoho ruských chlapů, ale také vojenskému personálu a vybavení z mnoha zemí NATO a členské státy aliance budou povinny vyhlásit válku proti Rusku.

Turecký prezident Recep Erdogan jasně řekl, na které straně bude Turecko bojovat. A dá se předpokládat, že dvě turecké polní armády a flotila dostanou rozkaz k „osvobození“ Krymu a Sevastopolu a případně k invazi na Kavkaz…

Rusko se navíc definitivně zařadí do kategorie zemí, které ohrožují mír a mezinárodní bezpečnost, bud podléhat nejpřísnějším sankcím, promění se ve vyvrhele světového společenství a pravděpodobně bude zbaveno statutu nezávislého státu.

Protože ale vedení Ruska není schopné vyvést zemi ze systémové krize a bojí se změny mocenských poměrů v Rusku, je pro něj jediným řešením, jak si zachovat moc a bohatství ukradené lidu Ruska pouze válka.

Proto Ivašev a další ruští důstojníci požadují, aby Rusko upustilo od zločinné politiky vyprovokování války a Putin, aby dle článku 3 ruské ústavy rezignoval.

Na konci prohlášení apeluje shromáždění na další vysloužilé vojenské pracovníky, aby se aktivně postavili propagandě s cílem rozpoutat válku se Západem a zabránili vnitřnímu civilnímu konfliktu.

Zdroj: ooc.su

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace