V rámci Bezpečné Příbrami se kromě projektu POKOS předvedl i afghánský veterán

V rámci Bezpečné Příbrami se kromě projektu POKOS předvedl i afghánský veterán
Autor: Ministerstvo obrany ČR|Popisek: Akce Bezpečná Příbram
12 / 06 / 2022, 16:00

Nejbezpečnějším městem se v pátek 10. června stala Příbram. Na břehu Nového rybníka a v celém přilehlém areálu se sešli zástupci bezpečnostních i dalších složek. Chybět tak samozřejmě nemohla ani Armáda České republiky a zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany.

Z nedalekých Jinců dorazili vojáci z 13. dělostřeleckého pluku, kteří s sebou přivezli nejenom lehké obrněné vozidlo IVECO, ale i samohybnou kanónovou houfnici DANA. Jinečtí, spolu s vojenskými policisty, si také připravili ukázky ručních zbraní a dalšího vybavení vojáka, například balistických vest. Vojenští policisté se blýskli i ukázkou dopravně-pořádkové hlídky a plně vybaveným vozidlem pyrotechnické hotovosti.

Předvedli se i vojáci z 25. protiletadlového raketového pluku, kteří dorazili ze Strakonic. Ti přítomným ukázali ruční raketový protiletadlový systém RBS-70. A kromě toho také obrněné kolové vozidlo DINGO, které má za sebou i misi v Afghánistánu. „Je to super, že si člověk může prohlédnout a osahat techniku, kterou naši vojáci reálně používají na misích,“ zhodnotil návštěvník Pavel S. A ačkoliv bylo vozidlo DINGO součástí zahraniční mise, nezůstal na něm ani škrábanec a návštěvníkům se tak předvedlo v plné parádě.

Pokos

Ve stánku POKOS (Příprava občanů k obraně státu) se tentokrát na děti a jejich rodiče těšili nejenom zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany České republiky, ale také studenti z Vojenské střední školy v Moravské Třebové. Společně si připravili vědomostní soutěže, za které si všichni, kteří se zúčastnili, odnesli hodnotné armádní odměny. „Vybrala jsem si batoh, ten se mi bude hodit do školy, kam na podzim nastupuju,“ vysvětlila malá Karolínka.

Akce, kterou každoročně organizuje město Příbram, si letos užila spousta lidí. Dopoledne patřilo školkám a školám, odpoledne poté široké veřejnosti. „Odhadujeme, že dnes dorazilo kolem dvou tisíc lidí. Jenom fotokoutek jich navštívilo skoro tisíc,“ uvedla Lucie Máchová z Městského úřadu Příbram.

 

Autor: Veronika Vorlová

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace