V Sýrii se Rusům ztratilo letadlo. Sestřelili ho Izraelci?

V Sýrii se Rusům ztratilo letadlo. Sestřelili ho Izraelci?
18 / 09 / 2018, 08:00

Sestřelili ruský letoun Il-20 Izraelci?

17. září kolem 11.00 hodin při návratu do letecké základny Hmeimim nad Středozemním mořem, asi 35 kilometrů od pobřeží Sýrie, zmizelo spojení s posádkou ruských letadel Il-20. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.

Letoun Il-20 zmizel na radarech během útoku čtyř izraelských letounů F-16 na syrské cíle v provincii Latakia.

psali jsme: Rusko posílá do Sýrie ,,Terminatora". Tank BMPT-72 podstoupí sérii testů

Současně ruské radarové sledování vzdušného prostoru zaznamenalo spuštění raketových raket z francouzské fregaty Auvergne, která byla v této oblasti.

Na palubě letadla bylo 14 vojáků. Není jasné, kolik lidí incident přežilo. Velení ruské letecké základny Hmeimim uspořádalo pátrací a záchrannou operaci.

 

Zdroj: m.tvzvedzda.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace