V USA jsou ozbrojení civilisté úspěšní v 94% zásahů proti střelcům. Dokáží zachraňovat i životy

V USA jsou ozbrojení civilisté úspěšní v 94% zásahů proti střelcům. Dokáží zachraňovat i životy
12 / 11 / 2018, 14:00

Američtí ozbrojení civilisté dokáží být úspěšní v 94% zásahů proti aktivním střelcům a rovněž jsou schopní při těchto incidentech zachraňovat životy. Vyplývá to z analýzy zpráv FBI z let 2000-2017.

Z analýzy reportů FBI, které se vztahují k případům aktivních střelců v USA v letech 2000-2017, a kterou provedl Jacob Paulsen, šéfa ConcealedCarry.com, vyplývají zajímavá fakta. Paulsen analyzoval přítomnost ozbrojených civilistů při střelbě, kteří byli přítomní za 18 let celkem v 33 z 282 incidentů.

Šéf ConcealedCarry.com zjistil, že 76% (25 případů) ozbrojených civilistů dokázalo zastavit útočníka či pachatele, 18% (6 případů) pak při samotném zásahu zachránilo život, který byl v daný okamžik ohrožen. Pouze 6% (2 případy) ozbrojených civilistů nedokázalo v kritický okamžik tváří v tvář střelci účinně pomoci.

psali jsme: Nutná obrana u soudu zvítězila. Obránce byl u odvolací instance osvobozen

Paulsen pak v rámci analýzy uvedl, že za uvedených z těchto 33 incidentů nebyl registrován jediný případ, kdy by ozbrojený civilista usmrtil či zranil jinou osobu než pachatele útoku.

ConcealedCarry.com, které Paulsen předsedá, je americká organizace, která sdružuje více než 60 instruktorů střelby.

 

Zdroj: concealedcarry.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace