Video: Ve Vladivostoku hoří ruský torpédoborec Maršal Šapošnikov

Video: Ve Vladivostoku hoří ruský torpédoborec Maršal Šapošnikov
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Maršal Šapošnikov
16 / 02 / 2018, 13:15

Na palubě torpédoborce ruského námořnictva třídy Udaloj Maršál Šapošnikov ve Vladivostoku vypukl během svářečských prací 15. února požár. Podle ruských sdělovacích prostředků vypukl oheň v jedné ze strojoven torpédoborce.

Během incidentu nikdo nebyl zraněn a požár nepoškodil žádný životně důležitý systém na palubě lodi, říká ruská zpravodajská agentura Interfax podle zdroje z lodi.

V lednu letošního roku se objevilo video o velkém požáru nebezpečně blízko dvou diesel-elektrických ponorek na námořní základně Vladivostok, ale tisková služba Ruské tichomořské flotily prohlásila, že oheň byl součástí výcviku "kontroly poškození" a odmítla zprávy o vypuknutí požáru na palubě ponorek.

Psali jsme: Video: Hořící ruská ponorka ve Vladivostoku

Torpédoborec třídy Udaloj, Maršál Šapošnikov se od roku 2015 ve Vladivostoku opravuje a upgraduje. Jedná se o jednu z pěti lodí třídy, navržených pro získání nových zbraňových systémů a vylepšení senzorů. Jakmile bude přestvaba dokončena, bude bývalý sovětský torpédoborec vybaven odpalovacími systémy pro řízené střely Kalibr a Uran.

Psali jsme: Julius Caesar ve službách Stalina

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Zdroj: VladTV.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.