Ve výrobním závodě společnosti Lockheed vyrolovala první provozuschopná F-35 pro nizozemské letectvo

Ve výrobním závodě společnosti Lockheed vyrolovala první provozuschopná F-35 pro nizozemské letectvo
31 / 01 / 2019, 11:00

Nizozemští a američtí političtí a vojenští představitelé se zúčastnili v americkém městě Fort Worth roll-outu prvního provozuschopného letounu F-35A pro Nizozemské královské letectvo.

Roll-out letounu se uskutečnil v texaském městě Fort Worth, kde má Lockheed výrobní závod, za účasti mnoha vysokých nizozemských a amerických vojenských představitelů a dalších hostů.

                                     

Pro Nizozemské královské letectvo jde o důležitou událost, která bude mít podle velitele Nizozemského královského letectva, generálporučíka Dennise Luyta ,,obrovský dopad na důležitost nizozemských leteckých sil v rámci koalice (NATO)." Luyt zdůraznil, že nizozemské letecké síly se chtějí zařadit mezi ty nejlepší na světě a právě letoun 5. generace F-35 jim to umožní. 

F-35A bude dopravena nejprve na Lukeovu leteckou základnu v Arizoně, kde absolvují nizozemští piloti na stroji několikaměsíční výcvik, a posléze bude stíhač trvale přemístěn na leteckou základnu v nizozemském Leeuwardenu. 

Prvních 8 strojů z nizozemské celkové objednávky 37 strojů F-35A je kompletováno ve výrobním závodě společnosti Lockheed Martin v texaském městě Fort Worth. Dalších 29 F-35 určených pro nizozemské letectvo se pak smontuje v závodě Cameri v Itálii.

 


Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku