Vedci vyvinuli sebestačného robota, príjme len toľko potravy, koľko potrebuje.

Vedci vyvinuli sebestačného robota, príjme len toľko potravy, koľko potrebuje.
Autor: Twiiter/ New Scientis
12 / 11 / 2016, 10:30

Vedci v robotickom laboratóriu v Bristole vyvinuli robota, ktorý dokáže príjmať potravu, avšak len toľko, koľko jej potrebuje.

Aktuálne prebiehajú len prvé skúšky na prototype tohto robota. Robot nieje schopný vykonávať žiadne úlohy, vlastne len prežíva.

Do budúcna by však tieto roboty mali byť schopné vykonávať radu úloh. Jedna z hlavných tvorcov robota, Hemma Philamoreová tvrdí, že jednou z úloh, ktoré by roboti mohli v budúcnosti vykonávať, je napríklad zbieranie odpadkov v oceáne, informácie priniesol portál New Scientist

Robotický výskumník, z univerzity v Cambridge, Fumiya Iida vyhlásil:

“Vytlačí dostatok energie, aby bol sebestačný, je to skutočný prielom.”

Vedci teraz usilovne pracujú aj na tom, aby sa z “trávenia” dalo získať viac energie, a tým by robot mohol vykonávať aj zložitejšie úlohy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace