Velká Británie chce investovat 2,5 miliard liber do stavby nových jaderných ponorek

Velká Británie chce investovat 2,5 miliard liber do stavby nových jaderných ponorek
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: HMS Ambush
19 / 05 / 2018, 09:00

Britské ministerstvo obrany oznámilo svůj záměr investovat 2,5 miliard liber do stavby nových jaderných ponorek.

Velká Británie se rozhodla posílit svou ponorkovou flotilu a investovat více finančních prostředků do stavby nových jaderných ponorek. Britské ministerstvo obrany tak chce vložit 2,5 miliard liber do projektů stavby nových ponorek. 

psali jsme: Nová americká ponorka na KLDR. US Navy staví nejmodernější plavidlo s odstrašujícím arzenálem

Ministr obrany Gavin Williamson oznámil tento týden, byla vynaložena částka 960 milionů liber k uzavření kontraktů (BAE, Rolls-Royce) k podpoře další fáze konstrukce čtyř nových raketonosných ponorek s jaderným pohonem třídy Dreadnought.

Rozestavěná ponorka Audacious, která byla spuštěna na vodu v roce 2017

Rozestavěná ponorka Audacious třídy Astute, která byla spuštěna na vodu v roce 2017

 

Williamson rovněž uvedl, že ministerstvo obrany podepsalo kontrakt v hodnotě 1,5 miliard liber k výstavbě sedmé útočné ponorky třídy Astute pro Royal Navy. Nové plavidlo se má jmenovat Agincourt podle známé bitvy z roku 1415 a ponorka má do služby vstoupit v roce 2024. Ve třídě Astute, která tvoří hlavní osu britských útočných ponorek, aktivně figurují tři jednotky, další čtyři (Audacious, Anson, Agamemnon) včetně Agincourtu mají být postupně dodány Royal Navy. 

psali jsme: Rusko pracuje na ponorkách Borej-B s jadrovým pohonom

Co se týče ponorkového programu Dreadnought, má se nyní posunout do druhé fáze. Ta zahrnuje design, stavbu a výrobu jaderného reaktoru první jednotky z této třídy, která má nahradit postupně ponorky třídy Vanguard z 90. let.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

 

 

Tagy článku