Velká Británie nabídne Indii spolupráci na vývoji svého letounu 6. generace

Velká Británie nabídne Indii spolupráci na vývoji svého letounu 6. generace
Autor fotografie: screenshot Youtube
10 / 02 / 2019, 11:30

Bude se na vývoji letounu 6. generace Tempest podílet také Indie? Možné to je, Velká Británie, jí hodlá učinit na aerosalonu Aero India 2019 nabídku, aby na konstrukci nového stroje spolupracovala.

Indie se možná zapojí do zajímavého projektu. Velká Británie jí hodlá nabídnout spolupráci při vývoji svého letounu Tempest, na němž participují společnosti BAE Systems, Rolls-Royce, MBDA a Leonardo.

Velká Británie hledá z důvodu velké finanční náročnosti projektu dalšího mezinárodního partnera, kterým může být právě i Indie. Možným partnerem by se mohlo stát teoreticky i Japonsko.

Podle serveru business-standard.com se má zúčastnit britská delegace složená ze zástupců ministerstva obrany a zbrojovky BAE Systems tradičního aerosalonu Aero India 2019, kde chce informovat o nabídce indické ministerstvo obrany a představitele indického letectva a posoudit možnou spolupráci.

Model letounu 6. generace Tempest byl poprvé představen na airshow v britském Farnborough minulý rok. Stroj, který bude provozuschopný i bez posádky, časem nahradí letouny Eurofighter Typhoon. Tempest má v sobě kombinovat nejmodernější technologie a zbraně. Bude vybaven technologií rojů, která využívá umělou inteligenci a strojové učení k zasažení cíle a zbraně se směrovanou energií (DEW-directed energy weapon), které jsou bezmuniční a založeny na emitování koncentrované energie k likvidaci nepřítele.

 

Zdroj: business-standard.com

Tagy článku