Velká Británie představila ambiciózní plán budování válečných plavidel. Prioritou jsou fregaty Type 31

Velká Británie představila ambiciózní plán budování válečných plavidel.  Prioritou jsou fregaty Type 31
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: fregata Type 31
23 / 09 / 2017, 16:30

Prioritou v tomto plánu budou fregaty Type 31.

Britský ministr obrany Michael Fallon odhalil ambiciózní strategii na výstavbu válečných lodí, v němž by důležitou roli hrály fregaty Type 31.

Ty mají postupně nahradi starší fregaty Type 23. Plán jde ruku v ruce se zprávou, kterou zaslal britskému námořnictvu vlivný obchodník a šéf těžařského gigantu Anglo American plc John Parker, jenž doporučuje, aby Velká Británie důsledně transformovala námořní průmysl, oživila v této souvislosti prosperitů svých regionů, loděnic a námořní dodavatelský řetězec po celé zemi.

psali jsme: Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Velká Británie se i na základě těchto doporučení rozhodla provést v lodním průmyslu ,,výhledovou renesanci". Tato strategie nastiňuje ambice změnit způsob pořizování svých plavidel, učinit britský námořní průmsl víe konkurenceschopný, celkově navýšit flotilu Royal Navy do roku 2030, zvýšit export britských lodí a v této souvislosti se soustředit také na inovace, schopnosti a větší produktivitu po celé zemi.

Vládní plán počítá s pořízením nových 5 fregat Type 31e, která bude stát přibližně 250 milionů liber. Plavidla pak mají být postavena ve Velké Británii a do služby mají být uvedeny do roku 2023. Loděnic mají podle plánu spolupracovat s globálními partnery, aby bylo zajištěno, že fregaty budou konkurenceschopné na světových trzích.

psali jsme: Francouzská "digitální" fregata se inspirovala u americké třídy Zumwalt

Ministr obrany Fallon uvedl, že všechny loděnice ve Velké Británii se mohou ucházet o účast v programu stavby fregat Type 31. Vládní strategie také počítá s budoucím cílem maximalizovat u těchto fregat exportní úspěch. Proto fregaty Type 31 budou navrženy tak, aby naplňovaly potřeby Royal Navy se zřetelem na jejich ,,prodejnost" na zahraničních trzích.

 

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.